úterý 26. října 2021

Želví svatyně bez Ninja želv

Dnes (uz mesic zpatky)  se hlásím z Kameida. Jak už název napovídá jsou tu kame. A co jsou kame? Jsou to vodní želvy. Ty najdete všude: na obrazech, zdobení, reliéfech, ale taky v jezírku, kde se vyhřívají na kamenech. 

Opět jsem navštívila Tokyo (ne nedám si pokoj ani s koronou v zádech). V Koto čtvrti se nalézá krásná svatyně Kameido Tenjin, kde kvetou fuji (ne nemyslím Fuji-san) Fuji jsou wisterie a ty kvetou od poloviny dubna. Příští týden mají být matsuri (slavnosti), které raději vynechám, protože v sezóně je zde hlava na hlavě a člověk by si mohl donést menší suvenýr. Menší v tom lepším případě. 

Tím, že jsem vyrazila dříve jsem se vystavila faktu, že wisterie nebudou pořádně rozkvetlé a nebyly. Ovšem našla jsem dva spoty, kde byly plně rozkvetlé, takže jsem neodešla s prázdnou, co se fotek týče. Lidí tam bylo dost (řekla bych, že řada z nich měla stejný nápad...)Wisterie byly v květu zhruba do poloviny trsu. Půlka byla fialová a trčel z ní zelená nerozkvetlá část. Volume bylo tedy chudší, než je v reálu, ale i tak se mi podařilo nafotit krásné fotky. Natočila jsem vlog z tohoto výletu, takže budete moci porovnat, jak to vypadá plně rozkvetlé. 

Já jsem vlastně Kameido v plném květu nikdy neviděla. Buď jsem přijela, když už bylo skoro po kvetení a nebo jako letos dřív, než to bylo plně rozkvetlé. Načasování...jj, ale jak říkám, letos jsem jela dřív záměrně, kvůli koroně. Nesnáším něco dělat nebo nedělat kvůli koroně, ale čísla se zase začínají zvyšovat, takže se nedá nic dělat. V poslední době je horší situace v Ósace, ale Tokyo není spaseno. 

Zpět ke Kameido svatyni, je to krásná svatyně s kvetoucími wisteriemi a výhledem na Tokyo Sky Tree. Je zde krásný červený most (ten je zvaný engetsu kyoo, moon bridge - obloukový most, inspirovaný mosty v Číně) vedoucí přes jezírko. Voda vrhá odlesky na spodek mostu a vypadá to opravdu pěkně. Kromě želváků, tu najdete holuby a japonské kapry. Lidi je sem chodí krmit.  Kameido Tenjin je zasvěcen politikovi a mysliteli z 9. století Sugawara no Michizane, který je patronem inteligence, vzdělanosti a učitelů. Samotná svatyně byla znovu vystavěna, protože původní dřevěná svatyně byla zničena při náletech za 2. světové války.

Dnes můžeme obdivovat svatyni uprostřed moderních budov a ruchu Tokya. Výhled na Tokyo Sky Tree je pak už jen třešničkou na dorty v záplavě fialovo-bíle kvetoucích wisterií. A želvy...ano...na ty nesmíme zapomenout, i když nejsou Ninja. Takara

2 komentáře:

  1. Pěkně vám to mezi rozkvetlými kytkami sluší! Tohle se mi na Tokiu líbilo, že občas byla u cesty nějaká šipka k zahradě na místě, kde bych ji nejméně čekal, prošlo se nenápadným průchodem skrz ošklivou šedou vysokou zeď a tam byla nádherná malá zahrada v plném květu :-).

    OdpovědětVymazat
  2. Líbí se mi fotka Tvého staršího synka s vinstariemi.Měli jste nádhernou procházku.
    Přeji další krásné vycházky,než přijde opravdová zima.
    Eva

    OdpovědětVymazat